Opinie,  Porady

Jaki kolagen wybrać ?

Już od jakiegoś czasu olbrzymim zainteresowaniem w branży kosmetycznej cieszy się kolagen, który jak potwierdzają badania dobrze wpływa na stan skóry i minimalizuje zarówno pojawiające się z upływem czasu zmarszczki.

Jednak zanim sięgniemy po preparat z zawartością kolagenu należy dowiedzieć się czym jest oraz poznać jego działanie.

Kolagen zgodnie z naukową nazwą to białko wchodzące w skład tkanek organizmu. Charakteryzuje się głównie zwiększoną rozciągliwością i stanowi przede wszystkim główny budulec ścięgien. To waśnie kolagen zawarty również w skórze jest odpowiedzialny za jej elastyczność więc jego ubytek jest powodem pojawiania się zmarszczek. Ze względu na swoje własności ma olbrzymie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Stanowi nie tylko cenny składnik kremów czy balsamów ale ponadto w aktywnej wykorzystywany jest w chirurgii kosmetycznej miedzy innymi do zwiększania objętości ust.

Na rynku kosmetycznym największe efekty w postaci poprawy kondycji skóry zapewnia kolagen aktywny. Jego nadzwyczaj skuteczne właściwości potwierdzają przeprowadzone badania naukowe i zdaniem specjalistów w branży jest najlepszym na dzień dzisiejszy wśród dostępnych w sprzedaży preparatów. Pozyskiwany z białka rybiego pochodzenia aktywny kolagen w odróżnieniu od innych preparatów posiada bardzo zbliżoną do kolagenu ludzkiego strukturę dlatego właśnie doskonale przyswajany jest przez organizm dając natychmiastowe rezultaty podczas kuracji.

Aktywny kolagen dostępny jest w różnych postaciach. Ogromnym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszy się kolagen do picia. Płynna postać preparatu wchłaniana bezpośrednio przez organizm już w przewodzie pokarmowym natychmiast zostaje przyswojona i w zaledwie dwanaście godzin od zażycia uzupełnia braki w tkance skórnej. Płyn kolagenowy jest bezsmakowy i można go dodawać zarówno do wody czy soków jak również koktajli owocowych. Dla zwiększenia efektywności kreacji kolagenowej można go zażywać łącznie z innymi preparatami w postaci płynnej o wysokiej zawartości witaminy C.

Alternatywę dla preparatu w postaci płynnej stanowi kolagen w kapsułkach. Tak samo jak w poprzednim przypadku w składzie pastylek znajduje się aktywne białko pochodzenia rybiego o zbliżonej strukturze do kolagenu ludzkiego. Preparat w postaci kapsułek prawie w stu procentach podlega procesowi anabolizmowi co oznacza, że nie przechodzi procesów metabolicznych ani nie jest wydalany z organizmu. Dostarczony w kapsułce kolagen w całości adsorbowany jest przez organizm do budowy nowych komórek. Preparat wchłania się w jelicie i szybko przyswojony zostaje przez organizm.

Aktywne białko rybiego pochodzenia dostępne jest także w sprzedaży w postaci lekkiej konsystencji balsamów raz kremów. Kolagen do ciała ma za zadanie poprawić kondycję całej skóry i przeznaczony jest do jej regularnej pielęgnacji. W czasie kuracji z zastosowaniem preparatu pod postacią balsamu bądź kremu wchłaniany przez skórę kolagen uzupełnia braki co w rezultacie sprawia, że staje się gładsza i bardziej sprężysta.

Bez wglądu na postać preparatu zawierającego aktywny kolagen w postaci białka pozyskiwanego z ryb jego skuteczność jest taka sama dlatego formę stosowania można dopasować tylko do indywidualnych potrzeb i oczekiwań każdego.

Last Modified