wybielanie zębów
Opinie

Profesjonalne wybielanie zębów

Piękne białe i zdrowe zęby to nasza wizytówka. Coraz więcej osób nie tylko regularnie odwiedza dentystę i dba o to, by zęby były zdrowe, ale również korzysta z osiągnięć nowoczesnej stomatologii w zakresie skutecznego wybielanie zębów.

Domowe sposoby wybielania zębów nie są tak skuteczne, jak te oferowane przez gabinety dentystyczne. Pasty i żele kupione w drogerii pomogą jedynie usunąć osad z kawy, herbaty i papierosów i lekko rozjaśnić zęby. Nie spowodują jednak zmiany ich koloru o kilka odcieni, a właśnie tym zainteresowana jest większość pacjentów, chcących wybielić zęby. Hollywoodzki uśmiech zapewni nam tylko profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie.

Przygotowanie do zabiegu.

Wizyta u specjalisty zaczyna się od sprawdzenia stanu zębów, przedstawienia możliwości i omówienia efektów wybielania, jakie można osiągnąć. Przed przystąpieniem do wybielania trzeba koniecznie wyleczyć takie problemy, jak próchnica czy stany zapalne dziąseł oraz sprawdzić szczelność już posiadanych wypełnień. Z reguły leczenie próchnicy przed wybielaniem kończy się założeniem wypełnienia tymczasowego, a dopiero po rozjaśnieniu zębów wymienia się na stałe, dopasowane kolorem do uzębienia. Konieczne jest też dokładne oczyszczenie jamy ustnej- lekarz usuwa kamień nazębny i czyści osad.

Wybielanie zębów metody

Najpopularniejszymi metodami są wybielanie nakładkowe oraz wybielanie światłem. Obie metody są bardzo skuteczne i bezpieczne, ta pierwsza jednak jest nieco bardziej dostępna dla wielu pacjentów, ze względu na niższą cenę zabiegu.

Wybielanie nakładkowe

Wybielanie nakładkowe zaczynamy w gabinecie i kontynuujemy w domu przez kolejne 7 do 14 dni. Podczas pierwszej wizyty lekarza przygotowuje dopasowane do naszego zgryzu specjalne miękkie nakładki na zęby i dobiera żel wybielający o odpowiednim stężeniu. Dentysta pokaże nam, w jaki sposób nakładać żel i jak długo trzymać nakładki na zębach. Następnie już sami w domu stosujemy je ściśle według zaleceń lekarza. Po kilku dniach (w terminie wyznaczonym przez dentystę) trzeba udać się do gabinetu, aby ocenić efekty wybielania. Jeśli nie są one zadowalające, być może konieczne będzie dalsze stosowanie zabiegów w domu przez następne kilka dni. Ta metoda pozwala rozjaśnić zęby o kilka odcieni.

Wybielanie zębów lampą

Wybielanie za pomocą lampy, czyli laserowe wybielanie zębów to bardzo skuteczna i szybka metoda wybielania, która jest coraz bardziej popularna na całym świecie. Zęby można wybielić już podczas jednej wizyty i to, w zależności od metody, aż od 4 do 11 odcieni. Najpopularniejsze metody wybielania, to te wykorzystujące laser diodowy, lampa Beyond lub metoda Brite Smile. Zabieg rozpoczyna się od nałożenia na dziąsła specjalnego ochronnego żelu i utwardzenia go. Następnie na zęby jest nakładany preparat wybielający i naświetla się go strumieniem tak zwanego zimnego niebieskiego światła (technologia wybielania zębów Whitify). Wybielanie trwa od 30 do 60 minut, a jego efekty są widoczne natychmiast i utrzymują się przez kilka lat (w zależności od tego, jak pacjent dba o zęby).

wybielanie zębów

Postępowanie po zabiegu wybielania zębów

Niezależnie od metody wybielania, po samym zabiegu zęby są odwodnione i znacznie łatwiej wchłaniają różne barwniki. Dlatego konieczne jest stosowanie przez kilka dni (od 2 do 7) specjalnej diety. Tak zwana biała dieta powinna być pozbawiona produktów barwiących, czyli kawy, herbaty, wina, czerwonych i pomarańczowych owoców i warzyw oraz wszelkich produktów, które mogłyby zabarwić szkliwo i zniweczyć efekty wybielania.

Tuż po zabiegu biały uśmiech wygląda olśniewająco, jednak to jak długo taki pozostanie, w dużej mierze zależy od postępowania samego pacjenta. Aby śnieżna biel zębów utrzymała się jak najdłużej, warto zrezygnować z palenia papierosów, ograniczyć picie i spożywanie mocno barwiących zęby napojów i potraw. Należy dokładnie czyścić zęby (najlepiej sprawdzi się elektryczna lub soniczna szczoteczka do zębów), pasta do wybielania zębów oraz regularnie co najmniej raz na pół roku, usuwać kamień i osad w gabinecie dentystycznym.

Wybielanie zębów w domu

Skąd biorą się problemy związane z wyglądem zębów? Wiadomo, iż wiek ma spory wpływ na ich wygląd, niemniej jednak nasze codzienne zachowania w znacznym stopniu przekładają się na zdrowie i wygląd naszego uzębienia. Niewłaściwa dieta, brak odpowiedniej troski o codzienną higienę jamy ustnej, palenie papierosów lub picie większych ilości kawy lub mocnej herbaty – wszystko to skutkuje pojawieniem się nieestetycznych przebarwień na zębach. W jaki sposób można się uporać w tym problemem? Wiele ofert czeka na nas w gabinetach stomatologicznych, w których prowadzone są profesjonalne zabiegi wybierające zęby. Można też skorzystać z prostych i tanich sposobów na piękny uśmiech i podjąć te kroki, dzięki którym można poprawić swój wygląd bez konieczności wychodzenia z domu.

Istnieją proste, domowe sposoby na wybielanie zębów, z których może skorzystać każdy z nas. Co można zrobić? Zmiana diety oraz unikanie tych produktów, które przyczyniają się do rozwoju problemu to podstawa. Warto też pamiętać o dokładniejszym szczotkowaniu zębów oraz o korzystaniu z dodatkowego wsparcia (np. z nici dentystycznych lub płynów do płukania jamy ustnej). Można też postawić na domowe zabiegi, w trakcie których można uporać się z uciążliwymi przebarwieniami za pomocą takich środków, jak węgiel aktywny, soda oczyszczona lub olej kokosowy. Dobre efekty przynoszą też te zabiegi, w których główną rolę odgrywa soda oczyszczona (znana też ze swych antybakteryjnych właściwości) oraz ocet jabłkowy. W walce o białe żeby pomocne będą też niektóre owoce, np. ananas lub truskawki.

Walka o piękne, białe żeby nie musi być ani trudna, ani kosztowna. Im szybciej postawimy na proste zabiegi domowe, tym lepiej dla nas i dla naszego uśmiechu.

whitify system efekty opinie

About Post Author

Witam, Jestem Edyta, kosmetolog, zdrowie, uroda, moda