zabiegi na cellulit
Opinie

Zabiegi na cellulit

Zabiegi na cellulit to ostatnio bardzo popularne działania, które poprawiają jędrność i wygląd skóry. Każda kobieta marzy o wygładzonym i nieskazitelnym ciele. Lecz czym właściwie jest cellulit? Powszechnie nazywana „skórka pomarańczy”, to zmiany występujące w obrębie skóry właściwej oraz tkanki podskórnej. Które wynikają z zwężenia naczyń krwionośnych, zwiększonego podziału tkanki łącznej, a także zaburzeń związanych z metabolizmem. Odkładające się komórki tłuszczowe rozlokowują się nierównomiernie, przez co na zewnątrz ciała wyczuwalne i widoczne są nierówności, grudki i zagłębienia skórne.

Zabiegi na cellulit i ich działanie.

Zabiegi na cellulit mogą od nas wymagać mniej bądź więcej „zachodu”. Istnieje wiele sposobów pozbycia się niechcianej dolegliwości. Każda kobieta stara się doprowadzić swój organizm i wygląd zewnętrzny do nieskazitelnego oraz wyglądającego na świeży i młody. Kobiety przekazują sobie coraz nowsze metody związane z możliwością usunięcia niechcianej tkanki. Wykorzystują sposoby, zaczerpnięte od starczych pokoleń, jak również starają się uzyskać pożądany efekt dzięki nowoczesnemu podejściu.

Innowacyjne podejście pozwala niewielkim nakładem pracy pozbyć się niechcianych kilogramów, wygładzić i ujędrnić skórę, a także sprawić, że ciało stanie się młodsze, ładniejsze oraz zdrowsze. Działania te mają także na celu utrzymanie ładnej i wymodelowanej sylwetki.

Zabiegi na cellulit wykorzystywane w medycynie estetycznej.

Zabiegi na cellulit stosowane drogą naturalną nie zawsze przynoszą oczekiwane efekty. Ich skuteczność i efektywność czasem pozostawia wiele do życzenia. Niektóre z nas wolą zastosować innego rodzaju techniki, aby jeszcze bardziej skutecznie wałczyć z grudkowata skórą.

Ówcześnie, bardzo modnymi i popularnymi stały się zabiegi przeprowadzane w klinikach medycyny estetycznej. Zabiegi te niewielkim nakładem naszego wysiłku i pracy, pozwalają cieszyć się szybko osiągalnym i długotrwałym efektem. Te zabiegi doprowadzają do ujędrnienia tkanki skórnej, aktywacji mięśni, a także wygładzenia i rozbicia niechcianych złogów tkanki tłuszczowej.

Zabiegi proponowane przez lekarzy dermatologów oraz kosmetologów cechuje:

  • bezpieczeństwo podczas terapii,
  • komfort podczas wykonywania działania,
  • długotrwały i natychmiastowy efekt,
  • możliwość modelacji i wyszczuplenia poszczególnych partii ciała,
  • odprężenie i mile doznania podczas stosowanego zabiegu.

Wszystkie zabiegi stosowane w klinikach, są w pełni bezpieczne i prowadzone przez doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów. Sprzęty, dzięki którym możliwe jest ujędrnienie tkanki skórnej i modelowanie sylwetki są w pełni sprawdzone, unowocześnione i przetestowane.

Skuteczne zabiegi na cellulit poprawiające ogólny wygląd skóry.

Skuteczne zabiegi na cellulit, dobierane są indywidualnie dla każdego. Odpowiednia metoda działania powinna być dostosowana do rodzaju skóry, zaawansowania pojawiającego się cellulitu, oczekiwań klientki oraz innych czynników mających wpływ na zabieg.

Najpopularniejsze zabiegi na cellulit to:

  • Venus Legacy – zabieg na cellulit, a także rozbicie tkanki tłuszczowej, wygładzanie zmarszczek i niwelowanie rozstępów. Podczas zabiegu wykorzystywane jest działanie fal radiowych i pola magnetycznego, które umożliwia przeniknięcie w głąb tkanki podskórnej. Do masażu urządzeniem wykorzystuje się różnego rodzaju końcówki, które w dopasowany sposób przesuwają się po ciele pacjentki, wykonując delikatny i przyjemny drenaż.
  • Icoone – zabieg możliwy dzięki wielofunkcyjnej maszynie, która jest w pełni bezpieczna dla każdego z nas. Maszyna ta wykorzystuje specjalne rolki, które masują ciało pod odpowiednim ciśnieniem. Zabieg ten pozwala zwalczyć niechciany cellulit. Zabiegi także umożliwiają drenaż limfatyczny ciała, co pozwala oczyścić go z niepożądanych toksyn.
  • Maximus na Cellulit – to działanie, które wykorzystuje moc trój polarnej fali radiowej oraz dynamicznej aktywacji mięśnia. Maszyna, wykorzystywana do tego rodzaju terapii delikatnie masuje ciało, powodując jego ujędrnianie i zmuszając mięśnie do aktywacji.
  • Pollogen Legend – zabieg zbliżony do działań Maximus. Usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej, rozbija cellulit, wygładza i ujędrnia skórę, a także doprowadza do masażu limfatycznego.
  • Dermapen/Mezopen – to innowacyjna metoda, polegająca na wykonywaniu mikro nakłóć, przy pomocy specjalnych igieł. Efekt zabiegu uzyskujemy natychmiastowo, a poprawa skóry widoczna jest już po kilkunastu minutach od zakończeniu zabiegu.

Skuteczny zabieg na cellulit, a jego trwałość.

Skuteczny zabieg na cellulit i jego widoczny efekt możliwy jest tylko wtedy, gdy wykonanie odpowiednich sesji połączone będzie z utrzymaniem zdrowego trybu życia i odpowiedniego zadbania o cerę. Kosmetolodzy oraz lekarze dermatolodzy zalecają stosowanie odpowiednich kosmetyków, a także wykonywanie masaży i drenaży limfatycznych podczas pielęgnacji skóry. Aby móc cieszyć się długotrwałymi i zadawalającymi efektami wszystkie zabiegi należy powtarzać zgodnie z zaleceniami lekarza.

Utrzymanie zgrabnej sylwetki oraz doprowadzenie do jak najdłuższej efektywności zabiegów powinno być także poparte stosowaniem odpowiedniej diety. Optymalnie dopasowana dieta, pozwala utrzymać ciało w prawidłowej kondycji i wydolności, a dobrze dobrane składniki, nie powodują odkładania się zbędnego tłuszczu. W procesie utrzymania pożądanych skutków zabiegów bardzo ważna jest także aktywność ruchowa, która spowoduje elastyczność i sprężystość mięśni i skóry. Ćwiczenia kierowane na poszczególne partie ciała, sprawią, że organizm szybciej poradzi sobie z „pomarańczową dolegliwością”, a sam proces niszczenia odłożonej tkanki ulegnie podwyższeniu.

Do pielęgnacji ciała można także używać różnego rodzaju kosmetyki wygładzające i ujędrniające skórę. Preparaty, dzięki którym naskórek jest nawilżony oraz odprężony. Balsamy, maseczki cynamonowe, kąpiele cytrusowe, aloesowe okłady, peelingi, naprzemienne prysznice, to działania rozgrzewające, wygładzające, odmładzające skórę, dzięki którym stosowane zabiegi medycyny estetycznej utrzymują długotrwały i widoczny efekt.

Polezamy:
Tabletki na cellulit – czy to dobry pomysł

About Post Author

Witam, Jestem Edyta, kosmetolog, zdrowie, uroda, moda