News,  Zdrowie

Czy proces starzenia można skutecznie opóźnić?

Każdy z nas na indywidualny sposób chce jak najdłużej oprzeć się biegnącemu czasowi i zachować młodość a także zdrowie.Także z wiekiem pogarsza się forma naszej skóry, a czynniki zewnętrzne takie jak promieniowanie słoneczne, wolne rodniki i toksyny nasilają ten proces.

Kolagen obecny jest w wielu tkankach organizmu zwierząt, jednak budowa jest różna w zależności od funkcji i miejsca występowania. Kolagen jest to sprężyste rusztowanie, które służy umocowaniu narządów wewnętrznych takich jak nerki, wątroba czy żołądek. Przekształca swoją strukturę pod wpływem czynników zewnętrznych jak obciążenia mechaniczne, zmiany hormonalne i naczyniowe.

Tabletki na stawy

Pod wpływem lat w organizmie spada poziom witamin i minerałów wspierających naturalną odnowę włókien kolagenowych. Molekuła kolagenu przechodzi przez zjawisko dojrzewania zmieniając jej budowę a także właściwości fizykochemiczne. Efektem tych procesów jest utrata jędrności i elastyczności skóry, a także jej wysuszenie i utrata kolorytu. Powstają zmarszczki, głębokie bruzdy na czole bądź też cellulit. kobiet, w szczególności w okresie menopauzy, jajniki przestają syntezować estrogeny, dochodzi do utraty naskórka i spadku napięcia skóry właściwej, przez co następuje spadek syntezy kolagenu. Dodatkowo ulega on zniszczeniu i rozrzedzeniu – zmieniają się jego właściwości fizjologiczne i chemiczne.

Najlepszy kolagen

W wypadku, gdy na skutek choroby pogarsza się stan chrząstki lub ilość wytwarzanej mazi jest niedostateczna,zaprzestają one spełniać swoją rolę w zadowalającym stopniu. Przy każdym ruchu występuje niemiły ból, ponieważ kości nie są odpowiednio osłonięte. Kolagen odpowiedzialny jest m.in. za produkcję odpowiedniej ilości mazi stawowej, wpływa też na stan chrząstki, przez zapewnienie jej twardości i elastyczności. Dodatkowo ogranicza czynność enzymów odpowiedzialnych za bóle reumatyczne oraz przyśpiesza odnowę zmienionych chorobowo tkanek. Tworzenie blizny jest częścią normalnego procesu gojenia się rany, w którym uszkodzona skóra właściwa zostaje zastąpiona nową, dobrze unaczynioną, tkanką  z licznymi najpierw ułożonymi przypadkowo, potem już w sposób uporządkowany włóknami kolagenu. Komórki produkujące kolagen w skórze (fibroblasty) pobudzone poprzez dostarczenie kolagenu z zewnątrz powodują znaczące uporządkowanie włókien kolagenowych. Blizny stają się wtedy znacznie mniejsze i wygładzone. Tabletki z kwasem hialuronowym.

Balsam do ciała – ranking

About Post Author