...
odchudzanie
Zdrowie

Czy bez siłowni da się schudnąć?

W ramach wstępu należy zdecydowanie i definitywnie rozwiać bardzo zabawny mit, którego źródła należy dopatrywać się jedynie w fundamentalnych wręcz brakach w wiedzy i postrzeganiu zdrowego trybu życia w sposób bardzo uproszczony i zero-jedynkowy. Całe mnóstwo osób jednoznacznie utożsamia wszelkiego rodzaju aktywności fizyczne z procesem zrzucania zbędnych kilogramów i w pewnym sensie jak najbardziej mają słuszność, ale wielkim błędem jest stwierdzenie z wielkim przekonaniem, że wysiłek fizyczny stanowi absolutny fundament schudnięcia. Tak po prostu nie jest i jeśli sam ten fakt wydaje się szokujący, to na pewno jeszcze bardziej zaskakujące okażą się proporcje ustalone przez naukowców, które jasno i precyzyjnie wskazują i podkreślają, że wysiłek fizyczny jest odpowiedzialny zaledwie za czterdzieści procent sukcesu związanego z obniżeniem wagi. Co zatem odpowiada za pozostałe sześćdziesiąt procent, czyli wynik absolutnie przytłaczający i nieoczywisty?

Za schudnięcie w sześćdziesięciu procentach odpowiada dieta.

Te proporcje pozwalają na wyciągnięcie dwóch podstawowych wniosków: po pierwsze, aktywność fizyczna bez diety jest zwyczajnie nieefektywna i może prowadzić do rozwoju mięśni przy jednoczesnym braku spalania tkanki tłuszczowej. Po drugie, sytuacja odwrotna jest jak najbardziej dopuszczalna i skuteczna, bowiem z proporcji jasno wynika, że schudnąć możemy całkiem skutecznie, pilnując jedynie diety w sposób odpowiedzialny i odstawiając treningi na bok. Oczywiście najlepsze możliwe rezultaty można osiągnąć dopiero po połączeniu tych dwóch czynników i swoistym zoptymalizowaniu całego procesu zrzucania zbędnych kilogramów, ale sytuacje życiowe są zazwyczaj bardzo różne i część osób ze względu na zobowiązania związane z pracą po prostu nie ma czasu na jakąkolwiek aktywność fizyczną. Najwyższa pora zatem w sposób zdecydowany oświadczyć, że osoby takie wcale nie są skazane na nabieranie masy i oczekiwanie na czas, kiedy wysiłek fizyczny będą mogły gdzieś sobie wcisnąć w plan dnia bez szkody dla kariery, studiów czy relacji z rodziną.

Przede wszystkim warto jest mieć na uwadze jeden kluczowy fakt: dieta nie oznacza z założenia zdrowego odżywiania, dieta to wszystkie nasze posiłki w ciągu dnia. Może być zdrowa, może być niezdrowa, może lawirować gdzieś pomiędzy tymi dwoma skrajnościami i to na nich najbardziej warto się skupić. Nie jest bowiem tak, że żeby zacząć gubić kilogramy, należy koniecznie zdobyć się na największe możliwe wyrzeczenia i jeść jakieś specyficzne i egzotyczne rzeczy, których nazwy trudno nawet wymówić, nie mówiąc już o zapamiętaniu. To wcale tak nie działa. Jest kilka fundamentów umiarkowanej diety, których należy się pilnować. Przede wszystkim, żywienie musi być regularne – trzy do pięciu posiłków dziennie. Warto skorzystać z internetowych kalkulatorów i poznać swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Dobrze jest odstawić regularne spożywanie napojów gazowanych i słonych przekąsek, zamiast tego do każdego posiłku warto dorzucić warzywa lub owoce. Tylko tyle i aż tyle, by móc po pewnym czasie zacząć zauważać pierwsze efekty.

About Post Author

Witam, Jestem Edyta, kosmetolog, zdrowie, uroda, moda

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.