zielona herbata na odchudzanie
Zdrowie

Grzybice skóry – najważniejsze informacje

Drożdżaki oraz grzyby Candida atakujące naszą skórę mogą sprawić wiele problemów. Grzybica skóry to przecież nie tylko mniej atrakcyjny wygląd skóry, ale i liczne problemy – nie tylko natury estetycznej.

Skąd biorą się grzybice skóry i jak można z nimi walczyć? W jaki sposób można chronić się przed infekcją grzybiczą?

Należy przede wszystkim pamiętać o tym, że odpowiednia troska o higienę osobistą oraz właściwa pielęgnacja skóry to podstawa. Grzyby uwielbiają stary naskórek, a szczególnie chętnie rozmnażają się pod paznokciami oraz we włosach. Odpowiednie warunki do ich rozwoju panują również w rejonie gruczołów łojowych i potowych. Skóra oraz jej przydatki są szczególnie narażone na rozwój infekcji grzybiczej w chwili, gdy stosowane są antybiotyki oraz gdy osłabiona została naturalna odporność organizmu.

candidie forte

Jakie sytuacje zwiększają ryzyko zarażenia się grzybicą skóry?

Najbardziej ryzykowne są publiczne baseny i pływalnie. Ciepło oraz wilgoć to warunki idealne dla grzybów Candida. Rozmnażają się one doskonale, a spory ruch panujący w takich miejscach sprawia, że mogą szybko znaleźć swą ofiarę. Wystarczy zrezygnować z założenia klapek, by zwiększyć ryzyko infekcji. Wspólne używanie grzebieni, ręczników czy noszenie obuwia ze sztucznych tworzyw – oto kolejne czynniki sprzyjające rozwojowi grzybicy. Niewłaściwa dieta oraz częste przebywanie w większych skupiskach ludzi to kolejne czynniki znacznie zwiększające ryzyko zachorowania na grzybicę skóry.

Zobacz: CandiDie Forte skład cena efekty. Przerost drożdży w organizmie, który utrudnia życie

Jakie są objawy infekcji grzybiczej?

W zależności od rodzaju grzybów z rodziny Candida oraz miejsca wystąpienia infekcji te objawy mogą się różnić. Nie zmienia to jednak faktu, iż występuje wiele objawów bardzo charakterystycznych dla grzybicy skóry. Rumienie oraz łuszcząca się skóra to symptomy bardzo często pojawiające się w przypadku takich infekcji.

About Post Author