odżywka do brwi
Opinie

Revamin Lash – odżywka do rzęs

Rzęsy spełniają nie tylko funkcję ochronną, ale też estetyczną. Należy więc pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji, aby ochronić je przed działaniem szkodliwych czynników. Oprócz dokładnego i delikatnego zmywania makijażu, warto regularnie stosować skuteczne, przebadane odżywki. Przykładem takiego produktu jest Revamin Lash, serum stworzone z naturalnych składników wysokiej jakości.

Jakie czynniki mogą spowodować osłabienie rzęs?

Cykl życiowy rzęsy trwa od 100 do 150 dni. Zdarza się jednak, że włoski stają się kruche, łamliwe oraz wypadają przedwcześnie i nadmiernie. Rzęsy są bardzo podatne na działanie szkodliwych czynników. Pogorszenie ich kondycji mogą powodować:

 • warunki atmosferyczne (mróz, wilgoć, promieniowanie UV, smog),
 • codzienny makijaż oczu,
 • stosowanie sztucznych rzęs,
 • częste i gwałtowne pocieranie oczu,
 • nieprawidłowa higiena,
 • stany zapalne (np. zapalenie spojówek),
 • zaburzenia hormonalne (zwłaszcza hormonów tarczycy),
 • choroby autoimmunologiczne (szczególnie związane z łysieniem),
 • stres,
 • niektóre leki (zwłaszcza chemioterapia, stosowana w leczeniu nowotworów złośliwych).

Czym jest Revamin Lash?

Revamin Lash to odżywka do rzęs, składająca się z naturalnych, przebadanych składników. Nie zawiera związków chemicznych, które mogą wywoływać reakcje uczuleniowe oraz działania niepożądane. Producent nie stosuje bimatoprostu, często znajdującego się w produktach do pielęgnacji rzęs. Jest to składnik, który może powodować podwyższenie ciśnienia tętniczego, wrastanie włosków w powiekę lub krawienie do siatkówki. Serum do rzęs działa kompleksowo, odżywiając nie tylko włoski, ale też skórę powiek. Produkt zapewnia więc optymalne warunki do wzrostu i zagęszczenia rzęs. Regularne stosowanie Revamin Lash pozwala na wydłużenie i pogrubienie rzęs oraz zapobiega ich wypadaniu.

Jak działa Revamin Lash?

Naturalne składniki, zawarte w produkcie, sprawiają że działa kompleksowo. Podczas stosowania Revamin Lash nie trzeba więc już używać innych odżywek do rzęs. Regularne stosowanie produktu daje spektakularne efekty. Już po kilku tygodniach dochodzi do:

 • wydłużenia i zagęszczenia rzęs – cynk i kofeina stymulują cebulki, dzięki czemu włoski intensywniej rosną,
 • pogrubienia rzęs – biotyna i pantenol poprawiają strukturę włosków, które stają się lepiej odżywione, mocniejsze i grubsze oraz są bardziej odporne na działanie szkodliwych czynników,
 • odżywienie i wzmocnienie rzęs – gliceryna wzmacnia i odżywia włoski, dzięki czemu są w stanie przetrwać w niekorzystnych warunkach, hialuronian sodu zwiększa wytrzymałość rzęs, przez co zmniejsza ich wypadanie,
 • dogłębne nawilżenie rzęs i skóry powiek – mocznik znajduje się w wielu kosmetykach o działaniu nawilżającym, zatrzymuje wilgoć nie tylko w rzęsach, ale też skórze powiek, dzięki czemu tworzy korzystne środowisko do wzrostu i pogrubienia rzęs.

Co zawiera odżywka Revamin Lash?

Podczas wyboru produktu do pielęgnacji rzęs, najważniejszą rolę odgrywa skład. Atrakcyjne opakowanie czy łatwa do zapamiętania nazwa odżywki są wyłącznie chwytami marketingowymi. To składniki decydują o skuteczności produktu. Obecnie, konsumenci stają się coraz bardziej świadomi i cenią sobie produkty, zawierające naturalne i dobrze przebadane substancje. W momencie wyboru kosmetyku, znaczenie mają nie tylko efekty, ale też bezpieczeństwo jego stosowania. Poprawa wyglądu i kondycji rzęs nie jest warta zmagania się z działaniami niepożądanymi lub uczuleniami. Revamin Lash zawiera naturalne, bezpieczne składniki, które są nie tylko skuteczne, ale też nie wpływają negatywnie na zdrowie. Każda z substancji w inny sposób oddziałowuje na włoski i skórę powiek, dzięki czemu regenerum do rzęs działa kompleksowo.

Biotinoyl tripeptide-1 to składnik o skuteczności potwierdzonej badaniami klinicznymi. Substancja zapobiega wypadaniu rzęs, ponieważ stymuluje rozmnażanie komórek włosa. Biotinoyl tripeptide-1 sprzyja także prawidłowemu zakotwiczeniu rosnącej rzęsy, ponieważ stymuluje syntezę laminy α-5 oraz kolagenu. Składnik działa u źródła problemu, zapobiegając transformacji testosteronu w jego szkodliwą odmianę – dihydrotestosteron (DHT), uszkadzającą mieszki włosowe.

Biotyna stanowi źródło siarki, niezbędnej do syntezy keratyny, czyli głównego budulca włosów i paznokci. Pomaga też w utrzymaniu prawidłowego poziomu cynku. Biotyna wzmacnia rzęsy oraz poprawia strukturę włosków, przez co prowadzi do ich zagęszczenia.

Kofeina jest cennym składnikiem o działaniu antyoksydacyjnym, ponieważ usuwa wolne rodniki tlenowe, prowadzące do przedwczesnego starzenia. Wspomaga też wzrost rzęs, ponieważ ogranicza hamujący wpływ enzymów (5-α-reduktazy) oraz szkodliwe działanie DHT na mieszki włosowe. 

Cynk PCA wzmacnia rzęsy i przyspiesza ich wzrost. Chroni też przed nadmiernym przetłuszczaniem się skóry powiek, co może prowadzić do wzmożonego wypadania włosków. Cynk jest także składnikiem koniecznym do produkcji keratyny.

Arginina posiada działanie nawilżające, a także wzmacnia barierę lipidową. Przeciwdziała również podrażnieniom, które mogą powstać podczas pocierania oka lub demakijażu. Arginina jest składnikiem keratyny i kolagenu.

Pantenol również jest składnikiem nawilżającym. Sprawia, że wilgoć zatrzymuje się we wnętrzu rzęsy. Podczas jego stosowania włoski stają się bardziej gładkie i błyszczące oraz mniej podatne na wypadanie. 

Gliceryna chroni rzęsy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz je regeneruje. Ma również działanie nawilżające, zatrzymuje wilgoć wewnątrz rzęsy oraz ułatwia wnikanie substancji odżywczych. Włoski stają się mniej podatne na złamanie. Gliceryna ma również zbawienny wpływ na skórę powiek, która jest bardziej gładka i elastyczna oraz staje się idealnym środowiskiem do wzrostu rzęs.

Hialuronian sodu jest pochodną kwasu hialuronowego. Wzmacnia cebulki rzęs, przez co stają się mniej łamliwe. Nawilża też włoski oraz skórę powiek.

Mocznik to substancja o silnym działaniu nawilżającym. Jest również łagodnym środkiem keratolitycznym, czyli delikatnie złuszcza zrogowaciały naskórek.

Jak stosować Revamin Lash?

Istotną kwestią jest dawkowanie produktu. Tylko stosowanie zgodnie ze wskazówkami producenta sprawia, że odżywka efektywnie działa. Serum Revamin Lash należy nakładać rano i wieczorem na linię rzęs. W tym celu, wystarczy użyć załączonego przez producenta pędzelka. Należy pamiętać, aby dobrze wstrząsnąć odżywkę przed zastosowaniem. Przed nałożeniem produktu trzeba starannie zmyć makijaż, ale po jego wchłonięciu można go ponownie nałożyć. Po zastosowaniu serum, należy dokładnie zakręcić buteleczkę, aby odciąć dostęp tlenu do substancji aktywnych. Termin ważności wynosi trzy miesiące od momentu otwarcia opakowania.

Jakie efekty daje stosowanie odżywki Revamin Lash?

Pierwsze widoczne efekty działania odżywki są widoczne już po 21 dniach regularnego stosowania. Zaleca się jednak stosowanie produktu przez 3 miesiące, aby osiągnąć pełne rezultaty. Istotna jest więc wydajność stosowania Revamin Lash. Produkt jest sprzedawany w dużych opakowaniach o objętości 8 ml, czym wyróżnia się na tle konkurencyjnych marek. Odżywka poprawia kondycję rzęs, bez względu na przyczynę ich złego stanu. Pomaga nawet osobom, które tracą włoski z powodu choroby. Regularne stosowanie Revamin Lash pozwala na rezygnację ze sztucznych rzęs. Istotną rolę w wyborze odżywki odgrywają opinie konsumentów. Przeprowadzono badanie kliniczne, w którym uczestniczyło 30 ochotników. Wykazało, że już po miesiącu stosowania, rzęsy wydłużyły się o 17% oraz pogrubiły się o 19%. Należy także wspomnieć o bezpieczeństwie stosowania produktu. Serum do rzęs zawiera naturalne składniki. Reakcje alergiczne mogą pojawić się wyłącznie u osób uczulonych na jedną z substancji, zawartych w produkcie. Odżywka zapewnia wyraziste spojrzenie bez ryzyka działań niepożądanych.

Najlepsza odżywka do rzęs – ranking TOP 8

About Post Author

Witam, Jestem Edyta, kosmetolog, zdrowie, uroda, moda