Ziołowe wspomaganie potencji
Wykorzystywanie ziół przez mężczyzn, którzy mają chwilowe problemy seksualne, nie wynikające z poważnych lub przewlekłych chorób, jest bardziej doceniane globalnie. Także terapia tradycyjna daje lepsze efekty dzięki uzupełnieniu jej produktami ziołowymi. Chwilowe zaburzenia erekcji leczone kompleksowo podniosą komfort życia oraz pewność siebie, dlatego warto zapoznać się z poszczególnymi właściwościami, najbardziej skutecznych ziół.
Wspomaganie erekcji przez Żeń szeń
Potencja i jej wspomaganie poprzez żeń-szeń polega na poprawie syntezy tlenku azotu, który jest niezbędny w procesie erekcji. Przyprawa wspomaga lepsze rozkurczanie naczyń krwionośnych w ciałach jamistych penisa, dzięki temu zwiększony jest napływ krwi. Najbardziej cennymi substancjami zawartymi w roślinie żeń-szenia to poprawiające i utrzymujące potencję ginsenozydy (wyodrębniono około 16 ich rodzajów).
MACA a lepsza potencja
MACA, która wykorzystywana jest od 2 tys lat przez Indian, to najwyżej uprawiana, rosnąca w Andach roślina. Zawiera bogactwo różnych witamin z grupy B (tiamina, niacyna, ryboflawina) oraz witaminy C, a także żelazo, cynk, aminokwasy, selen, mangan i inne. Dodatkowo poprzez posiadanie naturalnej argininy zwiększa ona liczbę plemników, ich ruchliwość, zwiększa libido, utrzymuje prostatę w dobrej kondycji, spowalnia procesy starzenia, reguluje gospodarkę hormonalna, poprawia witalność i nastrój oraz zmniejsza objawy depresji. To wszystko powoduje, że MACA jest często wykorzystywana w medycynie.
Poprawa potencji dzięki palmie sabałowej
Stosowana w leczeniu zaburzeń związanych z oddawaniem moczu, erekcji, zaniku i obrzęku jąder, w leczeniu gruczołu krokowego od XV w p. n.e. Zwiększa poziomu produkcji testosteronu we krwi co wpływa na silne pobudzanie potencji. Palma dodatkowo wspomaga układ krążenia, a także obniża poziom złego cholesterolu. Pozytywne działanie wykazuje w stanach zapalnych, reumatyzmie, dnie moczanowej, bólach migrenowych, trądziku, a także chorobach narządów płciowych i schorzeniach autoimmunologicznych jak np. atopowe zapalenia skóry. pokrzywka, łuszczyca.