dieta na erekcję
Opinie

Wzmacnianie erekcji poprzez dietę

Źle zbilansowana dieta wywołuje niedobór składników mineralnych, witamin oraz substancji, które są niezbędne w prawidłowym funkcjonowaniu całego człowieka. Bezpośrednim lub pośrednim rezultatem ubogiej diety będą problemy z erekcją zacierane próbami leczenia lekami lub terapiami. W wielu przypadkach jednak lepsza jakość jedzenia i zmiana nawyków będzie wspomagać funkcjonowanie narządów oraz sprawi, że powróci sprawność i dobra kondycja.

Niezbędny cynk na problemy z erekcją

Utrzymywanie wzwodu i problemy z nim związane często pojawiają się w sytuacji niskiego poziomu hormonu – testosteronu. Aby jego syntezę wspomóc potrzebne będzie dostarczanie niezbędnej ilości cynku. Najlepiej przyswajający się to ten, który pochodzi z produktów zwierzęcych. Warto jednak włączyć również do diety płody pochodzenia roślinnego. Problemy z erekcją będą zmniejszone przez spożywanie chudego mięsa, ciemnego pieczywa, jajek, wątróbki, owoców morza, kaszy gryczanej, serów, otrąb i orzechów.

Odpowiedzialne za potencję witaminy i minerały

Mała ilość minerałów i witamin ma wielki wpływ na potencję. Dostarczanie witaminy E w szczególności przynosi pozytywne skutki, dzięki działaniu wzmacniającemu ścianki naczyń krwionośnych, wpływaniu na produkcję plemników, a także na zapobieganie zaburzeniom układu sercowo-naczyniowego. Produkty, które włączyć się powinno do diety, dostarczając większą ilość witamin i minerałów to orzechy ziemne i laskowe, nasiona słonecznika, biała kapusta, migdały, suszone morele, szpinak, pomidory oraz oleje (arachidowy, słonecznikowy, szafranowy).

Prawidłowa erekcja a arginina

Arginina to aminokwas, który występuje naturalnie w ciele człowieka oraz wpływa na syntezę tlenku azotu, odgrywającego ważną rolę w erekcji. Owa substancja wraz z wiekiem zanika, przez co warto ją dostarczać z dietą, ponieważ niedobór wpływa na problemy z potencją. Produkty dostarczające argininę to jajka, drób, ryby, czerwone mięso, semie lniane, owoce morza, sezam, szpinak, soczewica i słonecznik oraz orzechy.

Cukry proste na złożone – zamiana

Warto pamiętać, że dostarczanie dużej ilości prostych cukrów do organizmu często powoduje problemy z erekcją. Zamiana prostych na złożone (pieczywo razowe, makaron, ziemniaki, brązowy ryż, płatki zbożowe, warzywa bulwiaste, kasza gruboziarnista, rośliny strączkowe) sprzyjała będzie nie tylko potencji, ale ogólnemu zdrowiu.

SlimDropico krople na odchudzanie
Prostoxalen – co to jest, jak działa i czy warto?

About Post Author

Od kilku lat zajmuję się pisaniem na tematy związane ze zdrowiem, odchudzaniem, aktywnością fizyczną.