panele fotowoltaika
Opinie

Fotowoltaika

Montaż i przyłączenie instalacji fotowoltaicznej może obniżyć nasze rachunki za energię elektryczną do zera. Być może uda się nawet coś uszczknąć i zarobić minimum na produkcji własnej energii.

Gdy latem zdecydowanie jesteśmy ponad kreską, to z czasem i nastaniem zimy znów pobieramy prąd z sieci. W końcowym rozrachunku rocznym bardzo często okazuje się, że jesteśmy na bezpiecznym rachunku równym zero lub w jego okolicach. To ile uda nam się zarobić na własnej produkcji, zależy od wielkości zużycia prądu elektrycznego w naszym gospodarstwie domowym, ale i od wielkości instalacji fotowoltaicznej zamontowanej na objętości naszych dachów, a może i działce.

Uruchomione zostały już opłaty powodujące zwiększenie rachunków za energię elektryczną w Polsce. To opłata OZE i opłata mocowa. W przyszłości być może będziemy mogli się spodziewać dodatkowych opłat dla tych, którzy nie zdecydowali się na instalacje proekologicznej fotowoltaiki.

Produkcja czystej energii jest już możliwa. Słońce jako ekologiczne źródło energii jest w stanie zaspokoić w pełni nasze zapotrzebowanie na energię w ciągu całego roku i w dłuższym rozrachunku w ciągu 2 i pół dekady. 25 lat, kiedy to nie płacimy w ogóle za energię, kiedy produkujemy własną i kiedy gromadzimy oszczędności, które przez 25 lat zdecydowanie wzrosną.

Wzrosną wraz z podnoszeniem opłat za energię elektryczną, wraz z wprowadzaniem kolejnych opłat, inflacją. To koszty, które w dłuższej perspektywie z pewnością nie obniżą się, a z czasem raczej będą iść w górę.

Dbałość o ekologię jest dbałością o zdrową przyszłość własnych dzieci i wnuków. O przyszłość, która pozwoli im żyć bez przeszkód ze strony środowiska naturalnego. Które będzie dla nich rodzić owoce, którymi się pożywią. Ta rysowana w jaskrawych barwach, a nie skupiona na wyłącznej konsumpcji, wydobyciu, zniszczeniu. Ta, o którą będziemy dbać i o którą nauczymy dbać swoje dzieci.

Czemu nie zdecydować się na produkcję energii we własnym gospodarstwie domowym, czy przedsiębiorstwie, kiedy w urzędach można zdobyć wysokie dofinansowania dla podobnych inwestycji. Kiedy efekt cieplarniany grozi nam palcem. Gdy zdajemy sobie sprawę, że wystarczy minimalna dbałość o panele słoneczne, by działały sprawnie. By żyć zdrowiej, ekologiczniej i cieszyć się wysokimi oszczędnościami. Znacznym obniżeniem kosztów życia i utrzymania gospodarstwa domowego. Dodatkowym funduszem, który wykorzystamy, jak nam się tylko podoba.

Panele fotowoltaiczne

Rynek odnawialnych źródeł energii rozwija się bardzo dynamicznie, a panele fotowoltaiczne pozyskujące energię słoneczną, cieszą się niezmierną popularnością. Dzięki panelom fotowoltaicznym pozyskiwane promieniowanie słoneczne, zamieniane jest w energię elektryczną, która to po przejściu w prąd zmienny, zasila nasz dom. Panele fotowoltaiczne to alternatywa dla konwencjonalnych źródeł energii elektrycznej. Dzięki nim można znacznie zaoszczędzić na kosztach energii elektrycznej bądź całkowicie z niej zrezygnować.

Warto podkreślić, że inwestycja zwraca się po kilku latach. Energia wytwarzana jest w sposób przyjazny dla środowiska, dlatego to fotowoltaika zaliczana jest do OZE- odnawialnych źródeł energii. Instalacja fotowoltaiczna składa się z paneli słonecznych, falownika oraz dwukierunkowego licznika. Technologia fotowoltaiczna ulega dynamicznemu rozwojowi, dzięki czemu cała instalacja produkująca zieloną energię, będzie jeszcze wydajniejsza. Fotowoltaika to w czasie ciągłego wzrostu cen, oszczędność pieniędzy oraz środowiska. To niezależność i nowoczesność. Na dachach wielu domów, zaobserwować można panele słoneczne. Jeśli budujemy dom, to najlepiej by już na tym etapie uwzględnić słoneczną instalację, obniży to jej koszty. Panele fotowoltaiczne powinny być zamontowane na skośnym dachu, skierowanym na południe – to optymalne sposób instalacji. W pozostałych miejscach np. na gruncie instalacja fotowoltaiczna także jest możliwa i opłacalna.

About Post Author