Szampon dla psów rasy Shih Tzu over zoo
Opinie,  Produkty

Pielęgnacja rasy Shih Tzu – jaki szampon i kosmetyki wybrać?

Zadbany Shih Tzu z piękną, lśniącą sierścią to widok, o którym marzy każdy właściciel tego czworonoga. Naturalne piękno i urok Shih Tzu sprawiają, że rasa ta cieszy się rosnącą popularnością. O ile urok tych psów zapisany jest w genach, o tyle zadbana sierść jest efektem odpowiedniej pielęgnacji. Niestety niewłaściwa pielęgnacja i błędy w doborze kosmetyków narażają te psy na problemy skórne, reakcje alergiczne i infekcje. Poniżej kilka wskazówek jak dbać o sierść i skórę Shih Tzu, tak aby była zdrowa oraz zadbana. Z lektury tego artykułu dowiesz się czym kierować się  przy wyborze kosmetyków dla Shih Tzu oraz dlaczego firma Over Zoo oferuje jednej z najlepszych produktów na rynku.

Tajniki pielęgnacji Shih Tzu.

Myśląc o kąpieli Shih Tzu, koniecznie zaopatrz się w odpowiedni i bezpieczny dla zdrowia pupila szampon. Dobry i bezpieczny szampon to taki, który pielęgnuje sierść i nie podrażnia skóry zwierzaka. Shih Tzu to rasa psów o podwójnej sierści. Sierść Shih Tzu składa się z włosa okrywowego i podszerstka. Oba te rodzaje różnią się od siebie strukturą oraz funkcją jaką pełnią. Zewnętrzna sierść zapewnia pupilowi ochronę przed warunkami atmosferycznymi takimi jak opady deszczu czy śniegu. Podszerstek chroni pupila przed zmarznięciem i chłodem. Podszerstek u Shih Tzu jest wyjątkowo gęsty, z kolei włos okrywowy delikatny i długi. Aby należycie zadbać o sierść Shih Tzu niezbędne są odpowiednie kosmetyki takie jak szampon i odżywka. Właściwie dobrane kosmetyki dla Shih Tzu sprawią, że jego sierść będzie jedwabista, lśniąca i pozbawiona kołtunów.

Dobry szampon dla Shih Tzu – środek czyszczący wysokiej jakości. 

Dobry szampon dla Shih Tzu – czyli jaki? Przede wszystkim taki, który posiada w swoim składzie wysokiej jakości środek czyszczący. Środek czyszczący odpowiada za usuwanie nagromadzonego łoju i naturalnie wytwarzanych przez skórę olejów. Pełni on kluczową rolę w pielęgnacji sierści Shih Tzu. To od rodzaju środka czyszczące zależy efekt działań pielęgnacyjnych. Użycie pierwszego lepszego szamponu, z słabej jakości środkiem czyszczącym będzie skutkowało niedokładnym usunięciem zanieczyszczeń. Częstokroć będzie się także wiązało ze szkodami dla sierści i wrażliwej skóry psa.

Sprawdź poziom pH szamponu dla Shih Tzu. 

Poziom pH szamponu dla Shih Tzu jest kolejnym istotnym elementem, który powinien decydować o zakupie kosmetyku. Jeśli skład chemiczny szamponu nie ma odpowiedniej równowagi pH, jego użycie będzie rodziło poważne konsekwencje dla skóry pupila. Prawidłowa równowaga pH szamponu dla psów waha się między 6, a 7. Niższe pH będzie skutkowało wysuszeniem skóry, podrażnieniami i infekcjami. Jeśli myślisz, o kąpieli psa przy użyciu własnego szamponu, zapomnij. Szampony przeznaczone dla ludzi przede wszystkim mają znacznie niższe pH. Ponadto posiadają dużą zawartość substancji chemicznych, które w przypadku niechcącego dostania się do oka zwierzęcia spowodują podrażnienia.

Wybieraj szampony o naturalnym składzie.

Szampony, które w swoim składzie posiadają wiele substancji chemicznych są bardziej agresywne dla skóry oraz sierści Shih Tzu. Nadmiar chemii może spowodować uszkodzenia delikatnej skóry oraz sierści. Ponadto tego rodzaju szampony mogą nadmiernie wypłukiwać naturalne oleje i łój. Pamiętajmy, że minimalna ilość łoju chroni skórę przed drobnoustrojami, podrażnieniami i przesuszeniem. Z tego powodu warto poszukać kosmetyków dla Shih Tzu, które zawierają składniki pochodzenia naturalnego. Im mniej chemii tym lepiej. Działa tutaj zasada – prostszy i krótszy skład – lepszy produkt. Przy zakupie zwróć szczególną uwagę na występowanie w składnie parabenów, ftalanów i fosforanów. Obecność tych substancji w składzie powoduje oblepianie sierści zwierzaka, a co za tym idzie trudniejsze ich usuwanie. Chemikalia pozostawione na sierści oraz skórze Shih Tzu mogą wywołać reakcje alergiczną, częste podgryzanie oraz wylizywanie sierści. Ponadto, sierść oblepiona chemikaliami wygląda na ciężką, przetłuszczającą się i brudną.

Szampon dla psów rasy Shih Tzu over zoo

Szampon dla szczeniaka Shih Tzu.

Szampon dla szczeniaka Shih Tzu powinien w swoim składnie zawierać tylko łagodne dla skóry i sierści malucha substancje. Należy wziąć pod uwagę, że skóra szczeniaków Shih Tzu jest bardzo delikatna i wrażliwa. Szampon dla szczeniąt oprócz delikatnego oczyszczenia powinien zapewnić właściwe nawilżenie. Kosmetyki dla szczeniąt Shih Tzu powinny być oszczędne w substancje zapachowe oraz barwniki. Wykluczenie aromatów i barwników minimalizuje ryzyko podrażnień i uczuleń. Nie dotyczy to aromatów pochodzenia naturalnego. 

Szampon dla Shih Tzu Over Zoo.

Na rynku dostępnych jest wiele szamponów i kosmetyków dla psów. Posiadaczy psów rasy Shih Tzu powinni szczególnie zwrócić uwagę na szampony firmy Over Zoo. Firma ta wśród swoich produktów posiada kosmetyki dedykowane poszczególnym rasom. Receptura kosmetyków dla zwierząt firmy Over Zoo została opracowana uwzględniając potrzeby danej rasy.

Szampon dla Shih Tzu Over Zoo w swoim składnie zawiera proteiny z wełny kaszmirskiej, które pielęgnują sierść oraz skórę psa. Ponadto proteiny te zapewniają odpowiedni poziom nawilżenia i odżywienia. Sprawiają, że sierść  Shih Tzu nie jest obciążona oraz się nie elektryzuje. Sierść Shih Tzu po zastosowaniu szamponu firmy Over Zoo jest delikatna i łatwa w rozczesywaniu. Szampon dla Shih Tzu Over Zoo charakteryzuje się krótkim i naturalnym składem. Środek czyszczący jest delikatny, a zarazem wystarczający, aby dokładnie oczyścić skórę i sierść psa. Zawarty w składnie ekstrakt z rumianku łagodzi ewentualne podrażnienia, zapobiega infekcjom i chroni skórę. Firma Over Zoo pośród swojego asortymentu posiada także delikatny szampon dla szczeniaka Shih Tzu.

Kosmetyki dla Shih tzu.  

Produkty do pielęgnacji sierści i skóry Shih Tzu to więcej niż szampon do kąpieli. Jeśli posiadasz psa tej rasy, powinieneś zainwestować w odżywkę po kąpieli. Zadaniem odżywki jest nadanie sierści połysku i ułatwienie jej rozczesywania. Jeśli chodzi o wybór odzywki, najlepiej zakupić produkt polecany przez producenta szamponu. Odżywka polecana przez producenta ma wzmocnić efekt szamponu i innych kosmetyków tej samej serii.

Jeśli jesteś posiadaczem psa rasy Shih Tzu możesz z pewnością zaobserwować nieestetycznie wyglądające zacieki wokół oczu pupila. Zacieki te są szczególnie widoczne w przypadku psów o jasnej maści. Dostępne na rynku specjalne krople pomogą uporać się z tym problemem. Jednocześnie są one całkowicie bezpieczne dla zdrowia pupila. Krople, odżywkę oraz szampon dla Shih Tzu bez problemu kupisz w zestawie. Na wybór szczególnie polecamy zestaw firmy Over Zoo.

About Post Author

Witam, Jestem Edyta, kosmetolog, zdrowie, uroda, moda