...
News

Czarne złoto, czyli węgiel aktywny w domowej kosmetyce

Jeśli całe życie miałaś kłopotliwą cerę, z którą żaden drogi kosmetyk nie mógł sobie poradzić, to czas wypróbować czarne złoto z apteki.

Czarne złoto to nic innego jak węgiel aktywny, znany ze swoich silnych cech adsorpcyjnych środek leczniczy. W naszych domowych apteczkach znajduje szczególne miejsce, zwłaszcza gdy w domu panuje epidemia biegunki. Okazuje się jednak, że węgiel możemy zastosować również w domowej kosmetyce i to na kilka sposobów.

Ogromnym plusem tego środka jest jego cena. Już za kilka złotych nabędziemy opakowanie węgla w każdej aptece, nie zrujnuje więc on naszego portfela. Do czego jednak przyda nam się węgiel? Najczęściej wykorzystać go możemy do przygotowania maseczki oczyszczającej. Świetnie poradzi sobie z zapchanymi porami czy tłustą cerą.

Niestety nie każda z nas może taką maseczkę przygotować. Jeśli masz wrażliwą skórę, skłonną do podrażnień i zaczerwień to nie powinnaś jej używać, gdyż węgiel w swojej czystej postaci jest na tyle silnym środkiem, że może spowodować niechciane podrażnienia. Jeśli jednak nie masz z tym kłopotu to śmiało korzystaj z domowej maseczki. Zrobić ją możesz w kilku prostych krokach:

  1. rozkrusz w zależności od wielkości jedną lub dwie tabletki węgla (jeśli kupiłaś węgiel w kapsułkach to musisz otworzyć ze dwie – trzy kapsułki) i dodaj je do pojemnika lub miseczki w której będziesz przygotowywać maseczkę
  2. do rozkruszonego węgla dodaj łyżkę wody
  3. maseczka musi zgęstnieć, dlatego polecam dodać łyżeczkę żelatyny, która spowoduje, że po nałożeniu kosmetyku na twarz maseczka zgęstnieje i będziesz ją mogła ściągnąć poprzez jej oderwanie.
  4. wymieszaj wszystkie składniki ze sobą tak by nie zostały grudki i nałóż na twarz. Uważaj tylko, by nie nałożyć jej zbyt blisko włosów i brwi, gdyż przy ściąganiu maseczki mogłabyś je wtedy niechcący wyrwać
  5. tak przygotowaną maseczkę pozostaw na ok. 10-15 minut od chwili zgęstnienia

Jeśli jednak nie jesteś zwolennikiem żelatyny i wolałabyś jej nie używać, to do węgla dodaj małą łyżeczkę wody a zamiast żelatyny dodaj łyżeczkę jogurtu naturalnego. Pamiętaj jednak o tym, że w takim przypadku maseczka będzie gęsta, ale nie stwardnieje, więc musisz uważać, by się nie zsunęła z twarzy. Możesz nałożyć ją na całą twarz i dekolt lub jedynie punktowo albo w strefie T. Możesz też ją wykorzystać do innych części ciała, jednak musisz wtedy pilnować odpowiednie proporcje składników.

Oprócz maseczki z węgla możesz przygotować również pastę wybielającą. W ten sposób pozbędziesz się przebarwień i nadasz zębom jaśniejszy odcień. Pastę przygotujesz bardzo szybko – rozkrusz tabletkę węgla i dodaj do niego kroplę wody. Wymieszaj ze sobą i za pomocą szczoteczki nałóż pastę na zęby. Odczekaj kilka minut i wypłucz zęby, po czym umyj je jeszcze raz zwykłą pastą. Zobacz whitify system do wybielania zębów.

Węgiel jest środkiem ścierającym, dlatego pamiętaj by zachować umiar w jego stosowaniu, by nie uszkodzić szkliwa. Jeśli jednak obawiasz się, że pocierając szczoteczką mimo wszystko uszkodzić szkliwo, to zamiast niej użyj zwykłego pędzelka i posmaruj zęby pastą z węgla. W ten sposób nie będziesz silnie naciskać na zęby a efekty będą takie same.

Węgiel aktywny jest świetnym środkiem oczyszczającym i antybakteryjnym, dlatego warto dać mu szansę i wypróbować go w codziennej kosmetyce. Przy okazji zaoszczędzisz kilkadziesiąt złotych, które będziesz mogła przeznaczyć na inne przyjemności.

About Post Author

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.