tabletki na trądzik
Opinie,  Produkty

Tabletki na trądzik zobacz opinie cena i skład

Trądzik u nastolatków to jeszcze nie tragedia. Tabletki na trądzik

Codziennie tysiące młodych ludzi z niepokojem patrzą w lustro, poszukując na twarzy kolejnych ropnych wyprysków. Być może także Ty należysz do tej grupy. Trądzik u nastolatków potrafi skutecznie zepsuć kolejny dzień, niewłaściwie zwalczany zostawia trwałe blizny. Chcesz wiedzieć, jak skutecznie sobie z nim radzić? Tabletki na trądzik?

Trądzik: co warto o nim wiedzieć?

Jest jednym z tych problemów, z którymi dermatolodzy spotykają się wyjątkowo często. Trądzik to przypadłość związana przede wszystkim z hormonami oraz z burzliwym okresem dojrzewania, choć i osoby dorosłe często muszą się borykać z takim problemem. Co można zrobić, by cera trądzikowa nie sprawiała nam aż tak wiele problemów?

Trądzik nie sprawia bólu, jest jednak przyczyną wielu kompleksów. Bywa przyczyną złego samopoczucia i problemów z samoakceptacją, sprawia, że tracimy wiarę w siebie i niechętnie pokazujemy się publicznie. W czasach, gdy liczy się zdrowy i atrakcyjny wygląd, cera trądzikowa bez wątpienia może skutecznie utrudniać życie. Skąd biorą się takie problemy? Głównymi sprawcami problemów są tu zbyt aktywne gruczoły łojowe oraz zmiany hormonalne, które mają związek z okresem dojrzewania, przekwitania, ciążą lub z przyjmowaniem leków hormonalnych. Trądzik może być też skutkiem braku odpowiedniej higieny lub niezdrowego sposobu odżywiania się.

Poznaj wroga, czyli jakie są przyczyny trądziku?

Okres dojrzewania wywołuje potężną burzę hormonalną. Hormony wpływają na zwiększoną produkcję sebum, a to jest przyczyną zatykania porów, naturalnie odprowadzających jego nadmiar. Zatkane pory są idealnym miejscem do rozwoju bakterii, skutkujących zakażaniem gruczołów łojowych. Żaden nastolatek efektu tego procesu nie chce zobaczyć na swojej skórze.

Przyczyny trądziku leżą nie tylko w zmienionej produkcji hormonów. Specjaliści wskazują także na:

  • Nieodpowiednią dietę – istnieje grupa produktów spożywczych wpływających na zwiększoną produkcję sebum. Zaliczają się do niej wszelkie produkty wysoko przetworzone, zawierające substancje konserwujące, barwniki, cukier. Bardzo sprzyjają rozwojowi trądziku tak lubiane przez młodych ludzi fast foody.
  • Stres i zmęczenie – krótkotrwałe nie stanowią zagrożenia, gorzej jeśli trwają długo lub występują bardzo często, odbija się to na naturalnym procesie produkcji hormonów przez organizm.
  • Niewłaściwa pielęgnacja skóry – brak higieny, zbytnie wysuszanie skóry a także stosowanie kosmetyków blokujących naturalne odprowadzanie sebum sprzyja zatykaniu porów i rozwojowi bakterii tworzących niesympatyczne ropne krosty.
  • Predyspozycje genetyczne – występowanie trądziku u naszych najbliższych może być sygnałem, że także kolejne pokolenie może być dotknięte tą dolegliwością. Podatność na zwiększoną aktywność gruczołów łojowych może, choć nie musi, być dziedziczona wraz z genami.
  • Otoczenie – praca lub nauka w warunkach sprzyjających wysuszaniu skóry powoduje, że reakcją organizmu na ten stan jest zwiększona aktywność gruczołów łojowych.

Idziesz na wojnę, czyli jak walczyć z trądzikiem.

Na naturalne procesy zachodzące w organizmie nie masz wielkiego wpływu. Nie powstrzymasz burzy hormonów w okresie dojrzewania, nie zmienisz swoich genów, odziedziczonych po przodkach. Nie zmienisz także z dnia na dzień miejsca swojej pracy lub nauki. Na wiele elementów sprzyjających rozwojowi trądziku u nastolatków możesz coś zaradzić:

  1. Higiena przy występującym trądziku jest absolutną podstawą. Nie wyciskaj pryszczy, rozszerzasz w ten sposób obszar, w którym może dojść do zakażenia i możesz spowodować powstanie szpecących blizn. Unikaj wysuszania skóry. Wieczorne zmycie makijażu i odpowiednie nawilżenie twarzy to absolutne minimum.
  2. Zadbaj o odpowiednią dietę – zrezygnuj z kolejnej wizyty w ulubionym bistro wraz z koleżankami, a jeśli już tam jesteś zamów sałatkę ze świeżych warzyw. Zamiast czerwonego mięsa wybierz rybę. Chipsy i słodkie przekąski zamień na orzechy i migdały.
  3. Staraj się unikać stresu i zadbaj o właściwy wypoczynek. Naprawdę nie musisz przez pół nocy śledzić znajomych na portalach społecznościowych. Lepiej dobrze się wyśpij.
  4. Nie bój się wizyty u dermatologa. Dobry lekarz zbada przyczyny trądziku i dobierze leki, pozwalające cieszyć się zdrową cerą bez szpecących pryszczy.

Trądzik u nastolatków jest tak powszechny, że uniknięcie go jest praktycznie niemożliwe. Odpowiednie nastawienie i wiedza jak z nim walczyć pozwoli na przetrwanie tego trudnego okresu i zadowolenie ze swojej urody.

Jak pokonać trądzik? Tabletki na trądzik

Walka z trądzikiem wymaga rozwagi, gdyż drobne błędy związane z codzienną pielęgnacją cery trądzikowej mogą doprowadzić do pojawienia się blizn lub przebarwień potrądzikowych. W walce z tym problemem warto zatem korzystać z tych preparatów, które dezynfekują i oczyszczają skórę. By skuteczniej walczyć z trądzikiem można też sięgnąć po te produkty, w których znajduje się kwas retinowy.

Co jednak robić w chwili, gdy i takie preparaty okażą się nieskuteczne? W chwili, gdy trądzik okazuje się wyjątkowo podstępnym wrogiem, warto się wybrać do lekarza specjalisty. Dermatolog może przepisać odpowiednie w danym przypadku antybiotyki, które pomogą w leczeniu cery trądzikowej i przyczynią się do poprawy jej wyglądu. W zwalczaniu zmian trądzikowych może też pomóc naświetlanie promieniami nadfioletowymi, dzięki czemu skóra zostanie pobudzona do produkcji większych ilości witaminy D. Pomocne będą też drobne zmiany w diecie, a przede wszystkim wprowadzenie do niej większej ilości świeżych owoców oraz warzyw.

trądzik

Jak sobie radzić z trądzikiem?

Jak wykazują badania występowanie trądziku u nastolatków jest zjawiskiem bardzo powszechnym. Różnica polega na skali problemu u poszczególnych osób.

Większość młodych ludzi przechodzi okres dojrzewania w sposób spokojny, a występujące w tym czasie zmiany na skórze, w postaci krost i wyprysków, nie powoduje trwałych blizn. Blizny powstałe przez niewłaściwe leczenie trądziku zostają na całe życie i w późniejszym okresie wiele wysiłku i kosztów wymaga ich likwidacja lub chociażby maskowanie za pomocą kosmetyków.

Podstawą walki z trądzikiem u nastolatków jest właściwa higiena miejsc, w których szpecące zmiany na skórze występują. Najczęściej jest to twarz, ale także dekolt a nawet plecy. Zmienić należy kosmetyki, z tłustych i zatykających ujścia gruczołów łojowych na lżejsze. Konieczna jest codzienne zmycie makijażu i stosowanie takich środków, które sprzyjają nawilżaniu skóry. W przypadkach cięższych wymagana jest wizyta u dermatologa i dobór odpowiednich leków. Zaniedbanie tych czynności może szpecić do końca życia.

Dobrym pomysłem jest także zmiana diety na bogatszą w warzywa i owoce zamiast produktów wysokobiałkowych i zawierających dużą ilość tłuszczu.

Tabletki na trądzik Royal Skin 500

About Post Author

Witam, Jestem Edyta, kosmetolog, zdrowie, uroda, moda