Sposoby na cellulit
Cellulit wodny – objawy, przyczyny i redukcja.
Cellulit wodny – nieatrakcyjna „pomarańczowa skórka” umiejscowiona zazwyczaj na udach. Cellulit często uważany jest za chorobę cywilizacyjną, cellulit wodny przeważnie występuje u kobiet, które nie mają problemu z utrzymaniem prawidłowej masy ciała, szczupłych oraz wysportowanych. Cellulit jest wynikiem tłuszczu, który jest, nierównomiernie rozmieszczony pod skórą powodując, jej wybrzuszenia i nierówności – cellulit widoczny jest przede wszystkim po ściśnięciu lub napięciu skóry.
Przyczyną pojawienia się cellulitu wodnego są zaburzenia hormonalne oraz problemy związane z krążeniem i zatrzymywaniem wody w organizmie. Cellulit wodny związany jest często z problemem „ciężkich nóg” i uczuciem opuchnięcia – uczucie to występuje na ogół przed menstruacją. Cellulit może pojawić się też na skutek stosowania antykoncepcji hormonalnej lub hormonalnej terapii zastępczej.
Cellulit wodny występuje głównie na:
• pośladkach,
• udach,
• łydkach.
W walce o gładką skórę pomoże nam wysiłek fizyczny, na ten rodzaj cellulitu bardzo dobrze wpływa basen oraz aqua aerobik. Ćwiczenia wykonywane w wodzie poprawiają krążenie i przyspieszają metabolizm, chłodna woda doskonale napina i ujędrnia skórę. Za problemy z cellulitem i opuchlizną odpowiada też nadmiar soli, który powoduje zatrzymanie wody w organizmie. Zmiana nawyków żywieniowych, ograniczenie soli oraz przetworzonego jedzenia powinny w niedługim czasie przynieść widoczną poprawę.
Kobiety, które mają problemy z cellulitem wodnym oraz opuchlizną nie powinny nosić zbyt wysokich obcasów na co dzień – tego typu obuwie należy zarezerwować sobie na specjalnie okazje. Nie wskazane są też zbyt opięte stroje np. opięte bardzo spodnie, skarpetki i podkolanówki, których gumki obciskają nam kostki czy łydki – obcisłe stroje powodują jeszcze większe problemy związane z układem krążenia oraz pogłębiają widoczny cellulit. Należy także pamiętać o prawidłowym nawodnieniu organizmu.
W walce z „pomarańczową skórką” pomogą nam także kosmetyki antycellulitowe – stosowane regularnie po kąpieli nawilżą i ujędrnią, skórę optycznie ją wygładzając. Podczas stosowania kosmetyków antycellulitowych warto zrobić masaż, który pomoże lepiej wchłonąć się kremom olejkom i balsamom. Zmiana diety, aktywność fizyczna, nawadnianie organizmu oraz kosmetyki antycellulitowe powinny w krótkim czasie przynieść widoczne zauważalne efekty w redukcji cellulitu.